Komplexy

2. února 2012 v 8:59 |  Tvůj svět
Nejsem moc tlustá? Nemám moc velkej zadek? A co ty moje krátký nohy? No fůj, mám tak hnusnej obličej! A ty moje malý prsa… STOP! Přestaň se poddávat svým komplexům a postav se jim! Nauč se mít svoje tělo ráda a spokojit se s tím, co máš…
Komplexům propadá hodně mladých dívek i dospělých žen. Je to tím, že na současnou společnost působí vliv dokonalých modelek a sexy celebrit. Mladé dívky se kvůli svému tělu trápí často zbytečně, ale je těžké je přesdvědčit o tom, že jsou krásné takové, jaké jsou. A jak se s tím vyrovnat?

Komplex č. 1 - Tloušťka
Mnoho žen a dívek propadá v zoufalství z toho, že jsou moc tlusté. Je ovšem rozdíl, když je někdo opravdu tlustý anebo jen trochu při tělě. Bohužel komu v dnešní době nelezou kosti z těla není podle některých považován za štíhlého. To je ale omyl! Tzv. štíhlé lidi máme odkoukané často z módních časopisů, novin apod., což je velmi špatný příklad, neboť existuje program, který osobu upraví tak, že vypadá naprosto dokonale (často je ta dokonalost až nepřirozená). Proto by ses kvůli tloušťce neměla stresovat, protože je lepší mít pár kilo navíc, než být hubená kostra u které si není na co šáhnout. Taky by jsi neměla dát na váhu, protože to je strašně zkeslující - záleží na tom, kdy se vážíš (večer, ráno, po jídle, během menstruace…) a jak máš těžké kosti. Možná to zní jako výmluva, ale je to tak! Jsou lidé, kteří na tloušťku umírají a ty bys vyváděla kvůli pár špíčkům navíc? Když se navíc budeš hýbat a třeba nosit oblečení, které tloušťku alespoň trochu zamaskují, budeš za chvíli v pohodě! :-))

Komplex č. 2 - Malá prsa
Taky velmi časté. Holky s tímto komplexem mají už dost nadávek a posměchu svého okolí, hledají stále nové a nové způsoby, jak by svoje poprsí zvětšily, a často se i odhodlají k tomu, nosit vycpanou máminu podprsenku - což je naprosto směšné a může jim to vyvodit i pěkný trapas. Copak na tom záleží? Pokud ti jde o obdiv kluků, tak ten díky velkým prsům opravdu nezískáš! Možná se ti kvůli tvému hrudníku smějí, ale ve skutečnosti jim na velikosti prsů jejich holky moc nezáleží… Navíc malá prsa mají spoustu výhod: můžeš s nimi lépe sportovat, nemusíš se celé léto pařit v podprsence a když vybereš správný střih oblečení, můžou působit i sexy! Proto tento komplex hoď za hlavu, vypni hruď a buď pyšná na to, co ti příroda nadělila!

Komplex č. 3 - Velký zadek
Velký zadek většinou není velký zadek, ale jen široké boky. Většina holek to ale vidí jinak. Když už jsme u širokých boků - je to taková přednost a základní křivka ženského těla. Během puberty se ti pánev rozšíří, protože Matička příroda předpokládá, že jednou budeš chtít miminko a to by s chlapeckými boky šlo docela těžko… Navíc když se zeptáš opačného pohlaví, většina ti řekne, že holka/žena bez zadku není hezká! Pokud svůj zadeček navíc zpevníš, bude vypadat mnohem líp i když je o trochu větší! A jestli chceš svoje pozadí zamaskovat, zkontroluj v obchodě, jestli ti kalhoty či sukně zadek ještě nezvětšují.

Komplex č. 4 - Obličej
Bojíš se kouknout do zrcadla? A proč? Vždyť proti pupínkům se dá bojovat, nebo se dají skrýt a tvar svého obličeje stejně nezměníš! Lidé, kteří jsou třeba navždy znetvořeni se taky umí smát na svět a svůj vzhled neřeší. Možná se ti zdá, že celebrity mají naprosto dokonalý obličej, ale make-up a správné nasvícení dokáže hodně… Taky nezapomeň na onen zkrášlující počítačový program, který i z ježibaby udělá Miss World. Každý jsme jiný - originální, tak proč se kvůli tomu trápit? Navíc když se u návštěvy kadeřnictví kadeřnice/kadeřníka zeptáš, co by ti slušelo, určitě ti rád poradí a budeš vycházet jako hvězda!:-))

Komplex č. 5 - Krátké nohy
Ano, dlouhé nohy jsou trochu víc atraktivní než kratší, ale to není důvod, aby ses z toho hroutila! Příroda sama nejlíp ví, co ti sluší a proto ti třeba nadělila kartší nožky nebo menší prsa. Navíc jdou díky správnému oblečení opticky prodloužit a dobré obuvi i skvěle vytvarovat! Takže buď v klidu - nohy přeci nejsou všechno! :-))

Máš ty nějaký komplex?

Z čeho?

Bojuješ s ním, nebo se mu oddáváš?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zaujal tě tento článek?

Ne, vůbec ne
Trochu
Velice ano

Komentáře

1 Lucie Fashionová Lucie Fashionová | Web | 2. února 2012 v 14:23 | Reagovat

Ahoj :) Máš to tady krásný, krásný dess i blog! A super článek!:)

2 An* An* | Web | 2. února 2012 v 14:51 | Reagovat

aha s tima nohama je mám právě asi moc dlouhý :D

3 Anny Anny | Web | 2. února 2012 v 15:37 | Reagovat

[1]: Děkuji, děkuji, děkuji.:-))

[2]: Každý má něco...

4 _DoRoTkA_ _DoRoTkA_ | Web | 2. února 2012 v 19:18 | Reagovat

Já?...z toho tloustnutí....jasně mím největším snem je: žrát a netloustnout :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama