Kluci a rozchody

4. února 2012 v 18:36 |  Duševno
Jseš skvělá, ale… Mám tě rád, ale… Dáme si na čas pauzu… A co kdybychom byli jen kamarádi? To jsou ty nejhorší možné věty, které od kluka nechceme nikdy v životě slyšet. Přestože jsou rozchody nedílnou součástí našich životů, pokaždé zraní. Ale dá se to přeci udělat i daleko citlivěji.

Uznejme, že kluci se rozcházet vůbec neumí. Dělají to neohrabaně, netaktně a bez špetky ohledu. Noční můrou každé z nás je rozchod po telefonu. Kdyby alespoň zavolal a řekl nám to "poloosobně", a ne smskou typu: "koncim, promin, mej se" nebo "dame si pauzu, musim si to urovnat".

Neznám moc mužů, kteří narovinu vysloví konečný verdikt. Vlastně neznám žádného takového muže. Většinou se stydí, bojí, mají strach, že by se mohli nějak shodit, že bychom je mohly dokonce ponížit a uhodit. Proto zalézají do stínu mobilů a emailů, kde se cítí v bezpečí. A vše je pro ně snazší.

Jak to hodit za hlavu

Jak se hrdě a s elegancí nám vlastní vyrovnat s rozchodem, který neproběhl fér? Vezměme si tedy modelovou situaci: Náš milovaný miláček prostě a sprostě pošle jen SMS s nejasným, ale konečným obsahem. Je to od něj hnusné, brečíme a vztekáme se, voláme jemu, voláme o pomoc. Zkusme to ale udělat jinak.
Přišla ti SMS, přečteš si ji. Když se vzpamatuješ z šoku, začneš asi brečet. To je v pořádku, emoce musí ven. Když konečně přes slzy opět vidíš, přečti si ji znovu, čti ji pořád a pořád dokola. Brečet budeš čím dál méně a u srdce tě také bude píchat míň a míň, než kdybys ten "zlý" mobil schovala do skříně. Dělej to záměrně, uvědomíš si tak naplno skutečnost, že vztah skončil. Odepiš mu, až se lehce otupíš a přestanou se ti klepat ruce.
Máš naprosté právo vyjádřit se k téhle nemilé skutečnosti. Ale buď silnější než on, buď lepší a chovej se jako člověk. Zprávu, kterou napíšeš, na hodinku jen ulož a neposílej. Když si ji za hodinu přečteš a budeš stále souhlasit s tím, co jsi napsala, odešli ji. A v ten moment, kdy jsi to poslala, zapomeň. Nestojí za to. Žádný chlap na světě nám přeci nestojí za slzy a smutek, když se jako chlap nechová.

Zažeň touhu po mstě

Co je nejdůležitější - přestaň si představovat scénky, ve kterých figuruje tvůj miláček, nůž a černý pytel. Možná to udělá příště znovu a úplně stejně, ale už ne tobě. Jsme mladé, máme všechno před sebou a musíme přece poznat více kluků, abychom zjistily, co samy chceme. Zanevřít na lásku kvůli jednomu zklamání je hloupost, jedině zkoušením najdeme toho pravého prince na koni, v autě nebo na padáku.
A ještě jedna věc. I když se ti něco takového stane, nikdy to neoplácej nikomu jinému, je to začarovaný kruh a věř, že každá špatnost se ti vrátí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Zaujal tě tento článek?

Ne, vůbec ne
Trochu
Velice ano

Komentáře

1 Tý Nu Ška :P Tý Nu Ška :P | Web | 5. února 2012 v 11:04 | Reagovat

Dobrej článek

2 _DoRoTkA_ _DoRoTkA_ | Web | 5. února 2012 v 12:31 | Reagovat

Nenávidím..když mi kluk řekne..dáme si na čas pauzu. Nenávidím to prostě. ;)

3 An* An* | Web | 6. února 2012 v 12:00 | Reagovat

děs!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama