Únor 2012

Hubnutí vyžaduje strategii a trpělivost

6. února 2012 v 18:32 Wellness
Únor je doba, kdy se z cílevědomých novoročních předsevzetí stávají strašáci, kteří se ustavičně zahryzávají do našeho svědomí. Přiznejme si, že většině z nás to obvykle vydrží pár týdnů, možná měsíc, ale třeba i ty patříš k těm, co si dali za cíl začít s hubnutím, shodit nějaké to kilo navíc, a myslí to vážně. Poradím ti, jak vytrvat.

Je několik možností, jak zhubnout. Od stravovacích změn v režii nejrůznějších diet až po pravidelné pocení v posilovně. Obvykle platí, že kombinace obou je nejúčinnější. To znamená jíst s rozvahou a hlavně pravidelně a při tom se také hýbat.

Hladovění není řešení

Drastické omezení příjmu kalorií na minimum je největší hloupost, které se můžeš dopustit. Je totiž otázkou jen několika dní, kdy tvé tělo začne protestovat a veškeré plány na hubnutí jsou ty tam. Kašli na nárazové očisty, chce to strategii, ve které jsi schopná vytrvat dlouhodoběji.
Do jídelníčku bys měla zařadit co nejvíce zeleniny, omezit tuky a jednoduché cukry, tedy sladkosti. Důležitá je také pravidelnost. Jestli patříš těm, kteří ráno nestíhají a nají se až někdy kolem oběda, je to rozhodně špatně. Snídaně je velmi důležitá, jinak budeš dopoledne unavená a méně výkonná ve škole či práci.

Místo posilovny pilates s kamarádkou

Ne každá z nás je milovníkem posiloven, natož když nemáš v okolí dámskou posilovnu a vadí ti, když tě upocenou a zadýchanou na rotopedu okukují ostatní. Zkus se přihlásit na hodiny pilates nebo tance, zajít s kámoškou na squash nebo aerobic. Uvidíš, že se i skvěle odreaguješ, a díky střídání různých stylů a typů cvičení se nemusíš bát, že cvičení bude účinné pouze na některé skupiny svalů.

Odrazuje tě už to, že se musíš sbalit, někam jet, zařídit si permanentku…? Cvičit můžeš i doma! A začít s tím můžeš klidně hned teď. Na internetu najdeš mnoho cviků jak zpevnit zadek nebo bříško, ale pro shazování nadbytečných kil je lepší si pořídit domů třeba stepper nebo orbi-trek. Každodenních čtyřicet minut na stepperu, klidně u oblíbeného televizního seríálu, ti pomůže shodit i pět kilo za dva měsíce. Samozřejmě výsledek je u každého individuální a záleží i na stravování. Ale jako motivace to není špatné, co myslíš?

Kluci a rozchody

4. února 2012 v 18:36 Duševno
Jseš skvělá, ale… Mám tě rád, ale… Dáme si na čas pauzu… A co kdybychom byli jen kamarádi? To jsou ty nejhorší možné věty, které od kluka nechceme nikdy v životě slyšet. Přestože jsou rozchody nedílnou součástí našich životů, pokaždé zraní. Ale dá se to přeci udělat i daleko citlivěji.

Uznejme, že kluci se rozcházet vůbec neumí. Dělají to neohrabaně, netaktně a bez špetky ohledu. Noční můrou každé z nás je rozchod po telefonu. Kdyby alespoň zavolal a řekl nám to "poloosobně", a ne smskou typu: "koncim, promin, mej se" nebo "dame si pauzu, musim si to urovnat".

Neznám moc mužů, kteří narovinu vysloví konečný verdikt. Vlastně neznám žádného takového muže. Většinou se stydí, bojí, mají strach, že by se mohli nějak shodit, že bychom je mohly dokonce ponížit a uhodit. Proto zalézají do stínu mobilů a emailů, kde se cítí v bezpečí. A vše je pro ně snazší.

Jak to hodit za hlavu

Jak se hrdě a s elegancí nám vlastní vyrovnat s rozchodem, který neproběhl fér? Vezměme si tedy modelovou situaci: Náš milovaný miláček prostě a sprostě pošle jen SMS s nejasným, ale konečným obsahem. Je to od něj hnusné, brečíme a vztekáme se, voláme jemu, voláme o pomoc. Zkusme to ale udělat jinak.
Přišla ti SMS, přečteš si ji. Když se vzpamatuješ z šoku, začneš asi brečet. To je v pořádku, emoce musí ven. Když konečně přes slzy opět vidíš, přečti si ji znovu, čti ji pořád a pořád dokola. Brečet budeš čím dál méně a u srdce tě také bude píchat míň a míň, než kdybys ten "zlý" mobil schovala do skříně. Dělej to záměrně, uvědomíš si tak naplno skutečnost, že vztah skončil. Odepiš mu, až se lehce otupíš a přestanou se ti klepat ruce.
Máš naprosté právo vyjádřit se k téhle nemilé skutečnosti. Ale buď silnější než on, buď lepší a chovej se jako člověk. Zprávu, kterou napíšeš, na hodinku jen ulož a neposílej. Když si ji za hodinu přečteš a budeš stále souhlasit s tím, co jsi napsala, odešli ji. A v ten moment, kdy jsi to poslala, zapomeň. Nestojí za to. Žádný chlap na světě nám přeci nestojí za slzy a smutek, když se jako chlap nechová.

Zažeň touhu po mstě

Co je nejdůležitější - přestaň si představovat scénky, ve kterých figuruje tvůj miláček, nůž a černý pytel. Možná to udělá příště znovu a úplně stejně, ale už ne tobě. Jsme mladé, máme všechno před sebou a musíme přece poznat více kluků, abychom zjistily, co samy chceme. Zanevřít na lásku kvůli jednomu zklamání je hloupost, jedině zkoušením najdeme toho pravého prince na koni, v autě nebo na padáku.
A ještě jedna věc. I když se ti něco takového stane, nikdy to neoplácej nikomu jinému, je to začarovaný kruh a věř, že každá špatnost se ti vrátí.

www.bastard.cz

3. února 2012 v 13:07 Krása a styl
Zoufale procházíš obchody a ne a ne objevit něco, co by dokonale vystihovalo tvoji osobitost? S tričky Bastard se toho nemusíš bát a můžeš se vsadit, že ve stejném na ulici jen tak někoho nepotkáš.

Také nemáš potřebu strávit před odchodem do školy hodinu u zrcadla a "stajlovat" se, abys zaujala? Nechce se ti mačkat se ve školní lavici v nepohodlných blůzkách, i když vypadají kdovíjak elegantně? Spoustu parády uděláš i v docela obyčejném tričku. Nemusí být z šifonu či hedvábí, stačí i bavlněné, které ti dobře padne a budeš se v něm cítit komfortně.

Pokud však chceš vybočovat s řady, neodpusť si alespoň vtipný potisk. A tím nemyslíme dámská trička z řetězců s oblečením pro teenagery, kde beztak nakupuje celá vaše třída. Provokuj! Skutečně originální potisk nikdo nepřehlédne a třeba se stane výborným námětem k hovoru s tím fešákem z "áčka", o kterém se ti zdá už od prvního září…
Na zimu zase oceníš teplou mikinu. Ani dámské mikiny nemusejí být nudné, aby ses v nich cítila jako v neforemném pytli. Díky vtipnému potisku budeš za hvězdu, přestože se ve škole šetří na topení a na prvních ranních hodinách se ti div nedělají omrzliny.

Komplexy

2. února 2012 v 8:59 Tvůj svět
Nejsem moc tlustá? Nemám moc velkej zadek? A co ty moje krátký nohy? No fůj, mám tak hnusnej obličej! A ty moje malý prsa… STOP! Přestaň se poddávat svým komplexům a postav se jim! Nauč se mít svoje tělo ráda a spokojit se s tím, co máš…
Komplexům propadá hodně mladých dívek i dospělých žen. Je to tím, že na současnou společnost působí vliv dokonalých modelek a sexy celebrit. Mladé dívky se kvůli svému tělu trápí často zbytečně, ale je těžké je přesdvědčit o tom, že jsou krásné takové, jaké jsou. A jak se s tím vyrovnat?

Komplex č. 1 - Tloušťka
Mnoho žen a dívek propadá v zoufalství z toho, že jsou moc tlusté. Je ovšem rozdíl, když je někdo opravdu tlustý anebo jen trochu při tělě. Bohužel komu v dnešní době nelezou kosti z těla není podle některých považován za štíhlého. To je ale omyl! Tzv. štíhlé lidi máme odkoukané často z módních časopisů, novin apod., což je velmi špatný příklad, neboť existuje program, který osobu upraví tak, že vypadá naprosto dokonale (často je ta dokonalost až nepřirozená). Proto by ses kvůli tloušťce neměla stresovat, protože je lepší mít pár kilo navíc, než být hubená kostra u které si není na co šáhnout. Taky by jsi neměla dát na váhu, protože to je strašně zkeslující - záleží na tom, kdy se vážíš (večer, ráno, po jídle, během menstruace…) a jak máš těžké kosti. Možná to zní jako výmluva, ale je to tak! Jsou lidé, kteří na tloušťku umírají a ty bys vyváděla kvůli pár špíčkům navíc? Když se navíc budeš hýbat a třeba nosit oblečení, které tloušťku alespoň trochu zamaskují, budeš za chvíli v pohodě! :-))

Komplex č. 2 - Malá prsa
Taky velmi časté. Holky s tímto komplexem mají už dost nadávek a posměchu svého okolí, hledají stále nové a nové způsoby, jak by svoje poprsí zvětšily, a často se i odhodlají k tomu, nosit vycpanou máminu podprsenku - což je naprosto směšné a může jim to vyvodit i pěkný trapas. Copak na tom záleží? Pokud ti jde o obdiv kluků, tak ten díky velkým prsům opravdu nezískáš! Možná se ti kvůli tvému hrudníku smějí, ale ve skutečnosti jim na velikosti prsů jejich holky moc nezáleží… Navíc malá prsa mají spoustu výhod: můžeš s nimi lépe sportovat, nemusíš se celé léto pařit v podprsence a když vybereš správný střih oblečení, můžou působit i sexy! Proto tento komplex hoď za hlavu, vypni hruď a buď pyšná na to, co ti příroda nadělila!

Komplex č. 3 - Velký zadek
Velký zadek většinou není velký zadek, ale jen široké boky. Většina holek to ale vidí jinak. Když už jsme u širokých boků - je to taková přednost a základní křivka ženského těla. Během puberty se ti pánev rozšíří, protože Matička příroda předpokládá, že jednou budeš chtít miminko a to by s chlapeckými boky šlo docela těžko… Navíc když se zeptáš opačného pohlaví, většina ti řekne, že holka/žena bez zadku není hezká! Pokud svůj zadeček navíc zpevníš, bude vypadat mnohem líp i když je o trochu větší! A jestli chceš svoje pozadí zamaskovat, zkontroluj v obchodě, jestli ti kalhoty či sukně zadek ještě nezvětšují.

Komplex č. 4 - Obličej
Bojíš se kouknout do zrcadla? A proč? Vždyť proti pupínkům se dá bojovat, nebo se dají skrýt a tvar svého obličeje stejně nezměníš! Lidé, kteří jsou třeba navždy znetvořeni se taky umí smát na svět a svůj vzhled neřeší. Možná se ti zdá, že celebrity mají naprosto dokonalý obličej, ale make-up a správné nasvícení dokáže hodně… Taky nezapomeň na onen zkrášlující počítačový program, který i z ježibaby udělá Miss World. Každý jsme jiný - originální, tak proč se kvůli tomu trápit? Navíc když se u návštěvy kadeřnictví kadeřnice/kadeřníka zeptáš, co by ti slušelo, určitě ti rád poradí a budeš vycházet jako hvězda!:-))

Komplex č. 5 - Krátké nohy
Ano, dlouhé nohy jsou trochu víc atraktivní než kratší, ale to není důvod, aby ses z toho hroutila! Příroda sama nejlíp ví, co ti sluší a proto ti třeba nadělila kartší nožky nebo menší prsa. Navíc jdou díky správnému oblečení opticky prodloužit a dobré obuvi i skvěle vytvarovat! Takže buď v klidu - nohy přeci nejsou všechno! :-))

Máš ty nějaký komplex?

Z čeho?

Bojuješ s ním, nebo se mu oddáváš?


Mix fotek - new hair

1. února 2012 v 11:16 Photo
Já vím, zanedbávám vás. Ale to se děje, když potkáte osobu, která vám tak zatočí hlavu, že zapomenete na všechno kolem. Affs jistě už zuří a třeba mě už ani za "Affs" nepovažují. Co já vím..
Přidávám pár fotek, abyste nezapomněli, jak vipadám! ;D
První fotka, kde mám nové vlasy )).
Jsem spokojená se svým břichem..! :P
Po dlouhé době fotka z webky. :))
Řekla bych, že jedna z mích nejpovedenějších fotek.