Rodiče se rozvádějí. - Jak se s tím vyrovnat?

7. ledna 2012 v 14:53 |  Duševno
Musíme ti něco říct, já a tatínek se rozvádíme. Neboj se, všechno proběhne v klidu, nebudeme tě tím zatěžovat… Je to vůči nám takto opravdu správné? Je v našem věku v pořádku, aby se tak důležité věci děly bez nás, i když jsou i o nás?
Nebudu vyjmenovávat čísla a statistiky rozvodovosti, nezáleží na tom. Faktem zůstává, že
rozvody jsou dnes docela běžnou věcí. Když se dva rozvádějí, je to pro ně těžké období. Ale kdo přemýšlí nad tím, jak se s tím vyrovnávají další členové rodiny? Už nám není deset let a vysvětlení, že tatínek se stěhuje pryč, protože má novou tetu, nám zajisté nestačí. Musíme se s tím vyrovnat a musíme to udělat sami. S vyšším věkem se pojí i jistá práva a důležitá rozhodnutí
.Je jasné, že rodiče spolu nebudou zůstávat jen kvůli dětem, když už se nemají rádi. Nerozvádí se ovšem jen oni dva, ale celá rodina.

Na co máme právo a co je na rozhodnutí rodičů?

Jistě se nebudeme míchat do majetkového vyrovnání. Ale máme právo říct, s kým chceme dále žít, jak často chceme vídat druhého rodiče, a také právo na vyjádření emocí a citů. Než abychom své city potlačovali a nakonec skončili jako pochybná existence nebo něco podobného, je lepší volat po pozornosti hned na začátku. Je to stejný zásah do našeho života, jako do života rodičů. Měli bychom proto s rodiči mluvit, a to s oběma. Máme právo vědět, na čem se rodiče dohodli, kdy probíhá stání a další formality.

Jak se s tím vyrovnat?

Je to smutná událost, ale není to konec světa. Pokud máme rozumné rodiče, bude jejich rozvod šetrný. Kontakt s oběma rodiči budeme přeci udržovat i nadále a čas všchno spraví, po necelém roce si zvykneme na nový režim.

A má to i svá pozitiva, najednou budeš slavit dvoje Vánoce, dvoje narozeniny a svátky - to je přeci dvakrát více dárků a dvakrát více lásky. Můžeš si z toho ale vzít ponaučení pro vlastní vztahy a vědět jasně, čemu chceš sama v životě předejít.

Anketa:
Jsi z rozvedené rodiny?
-------------
Poděl se s příběhem do komentářů..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Zaujal tě tento článek?

Ne, vůbec ne
Trochu
Velice ano

Komentáře

1 Monys Noimy ® Monys Noimy ® | Web | 7. ledna 2012 v 17:12 | Reagovat

Né diky bohu nejsem z rozvedené rodiny, ale plno holek co znám tak má nevlastního taťku nebo mamku .. většinou se s tím vyrovnaly, ale tak nic jinehé jim nezbývá že .. :)

2 _DoRoTkA_ _DoRoTkA_ | Web | 7. ledna 2012 v 18:05 | Reagovat

Nejsem z rozvedené rodiny...
ano..sice čím víc dárků a lásky..to možná..ale stejnak ti zůstanou furt vzpomínky na to,jaký to bylo dřív...někdy se s tím nemusí extra člověk vyrovnat..prostě je to těžký ://

3 Tý Nu Ška :P Tý Nu Ška :P | Web | 8. ledna 2012 v 12:09 | Reagovat

Nejsem z rozvedený rodiny ale moje BFF je a teda nezávidím jí to .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama