Paintball - zábava nejen pro kluky

8. ledna 2012 v 14:52 |  Tvůj svět
Možná si říkáš, že nějaké plazení v lese, číhání na soupeře a střelba jsou dobré akorát tak pro bandu puberťáků. Ve skutečnosti ale paintball hrají po celém světě miliony mužů i žen všech věkových kategorií, povolání, životních stylů a společenských vrstev. Seber odvahu a vyzkoušej ho také.
Ve volném čase provozujeme spoustu různorodých aktivit. Někdo dává přednost aktivně strávenému volnu, jiný zase rád relaxuje v klidu. Každopádně čas od času není na škodu zaplavit tělo adrenalinem, popustit uzdu skrytým rezervám a zažít trochu dobrodružství. Paintball je zábava pro všechny se soutěživým duchem, smyslem pro dobrodružství a chutí se odvázat.
Divila by ses, jak jsou křehké dívenky nebo upjaté manažerky schopné propadnout kouzlu této adrenalinové zábavy. I když se na začátku můžeš k tomuto druhu zábavy stavět lehce odmítavě nebo přezíravě, většinou už během prvních pár minut zjistíš, že jsi zcela vtažená do dění. Horečně vymýšlíš taktiku, jak zneškodnit nepřítele, dobýt stanoviště nebo prostě jenom zůstat "naživu". Paintball je neuvěřitelná legrace s přáteli, spolužáky, kolegy, ale třeba i v rámci rodinné sešlosti.

Otestuj svůj postřeh

Paintball je moderní adrenalinový sport. Týmová hra, kde není ani tak důležitá fyzická kondice a hrubá síla jako schopnost přemýšlet a rychle se rozhodovat. Klíčem k úspěchu je týmová komunikace a volba správné taktiky. Paintball se hraje především rekreačně jako prostředek pro uvolnění, relaxaci a akční typ zábavy. Samozřejmě existuje i vrcholovější varianta, která už klade značné nároky na vybavení, hřiště, taktické myšlení, zdatnost a obratnost.

Získej vlajku, zachraň rukojmí, zneškodni bombu

Existuje několik variant této hry, ale většinou jsou základem dva proti sobě stojící týmy, které se snaží získat vlajku toho druhého a zároveň vyřadit co nejvíce protihráčů. Hráč zasažený kuličkou, která na něm zanechá jasnou barevnou stopu, opouští hru. Mezi oblíbené varianty patří i dobývání objektů, záchrana rukojmích či zneškodnění bomby. Počet hráčů není pevně stanoven. Dobře si zahrajete už v šesti lidech, ale často se hry účastní i několik desítek "bojovníků" Počet hráčů je vlastně omezen jen velikostí hřiště a také jeho členitostí.

Zbraně a spol…

Ke hře se používají speciální značkovací zbraně na stlačený vzduch nebo oxid uhličitý, které vystřelují želatinové kuličky naplněné barvou. Paintballové zbraně jsou různých druhů a tvarů. Lišit se mohou nejen vzhledem, ale také například způsobem nabíjení. Dostřel je zhruba 50 metrů a rychlost se pohybuje na hranici 90 metrů za sekundu.
Další nezbytnou součástí vybavení je ochranná maska na obličej. Měla by být vyloženě povinností, hrát bez ní je velký hazard. Kromě toho k paintballu patří také speciální rukavice a samozřejmě vhodné oblečení. Nejčastěji různé druhy kombinéz nebo něco ve stylu maskáčového oblečení. Samozřejmostí by měla být i dostatečně pevná, nejlépe kotníková obuv. Boty si pravděpodobně vezmeš svoje, ale jinak ti veškeré vybavení zapůjčí na paintballových hřištích. Pokud se staneš paintballovým fanouškem se vším všudy, pak existují i speciální obchody, kde si můžeš nakoupit vlastní vybavení.

Paintball je plný zvláštního napětí, vzrušení a dobrodružství. Chvíle strávené na hřišti v boji s fiktivním nepřítelem utuží tvůj smysl pro tým, rychlé rozhodování a reakce, odvahu a touhu po vítězství. Jsou prostě chvíle, kdy se hřiště stává bojištěm.

Anketa:
Hrála jsi někdy paintball?
Co ty a akční sporty?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zaujal tě tento článek?

Ne, vůbec ne
Trochu
Velice ano

Komentáře

1 v-e-r-u-n-k-a v-e-r-u-n-k-a | Web | 9. ledna 2012 v 17:42 | Reagovat

Máš pěkný blog ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama