Leden 2012

Tři nejčastější problémy s vlasy

14. ledna 2012 v 8:03 Krása a styl
Málokterá z nás má to štěstí, že na své vlasy nemusí ani sáhnout a má je za každých okolností perfektní. Péče o vlasy stojí opravdu hodně času a někdy ani ten čas nepomůže, zvlášť když jsou vlasy pořádně zničené. Jejich kondici ovlivňuje řada faktorů, mezi které patří především nepříznivé vlivy počasí, nesprávné použití přípravků, nedostatečná péče, ale také geny.

Suché a roztřepené konečky

Máš pocit, že ať děláš, co děláš, tvé vlasy jsou věčně vysušené jako sláma a konečky se ti neustále třepí? Se suchostí vlasů si nejlépe poradí vyživující šampon a kondicionér, jež dodají vlasům potřebnou vláhu. Jednou za čas svým kadeřím můžeš dopřát také zábal.
U roztřepených konečků však nastává problém mnohem složitější. Spousta výrobků slibuje konec roztřepeným konečkům. Pokud jsou tvé konečky poškozené, zachrání je jen včasný zásah kadeřnických nůžek a až poté přichází na řadu přípravková péče, která je spíš prevencí než řešením už zničených vlasů.

Zplihlé vlasy se nenosí

Rychle se mastící vlasy brzy po umytí ztrácejí svůj objem, vlasy tak působí ulízaně. Tyto potíže jsou nejčastěji dědičné. Opět je nejdůležitější zvolit správný typ pečujících přípravků a šampónu, abys vlasům polepšila, nikoliv ještě více přitížila. Pokožka náchylná k většímu maštění má stejně jako extrémně suchá pokožka sklony k lupům. Pamatuj také na to, že bys mastné vlasy neměla příliš zatěžovat stylingovými přípravky, které vlasy zatěžují a způsobují rychlejší zplihnutí.

Vypadávaní vlasů

Nejen muži mají problémy s vypadáváním vlasů. Objevuješ často chomáče svých vlasů na hřebenech a umyvadle? Padání vlasů je přirozené, ovšem pokud začnou padat abnormálně, je zřejmě něco v nepořádku. Na vině jsou často chybějící vitaminy, hormonální nerovnováha, stres a změny počasí.
Ne všechny příčiny padání vlasů dokážeš vyřešit okamžitě a bez pomoci specialisty. Co nejdříve by ses však měla zamyslet nad svým jídelníčkem a chybějící vitaminy a minerály doplnit třeba i formou potravinových doplňků, Nejlepší volbou je biotin, který kromě vlasů posílí také nehty a zlepší stav pleti. S vitamíny je nutné kombinovat také správnou péči v podobě šetrných přípravků a speciálních sér.

Opravdu si žiješ život podle sebe?

9. ledna 2012 v 18:03 Duševno
Celkem nedávno mi ujel autobus před nosem. Protože byl víkend, byla jsem odsouzena k třiceti minutám čekání. Abych půl hodiny nekoukala před sebe, koupila jsem si časopis, kde mě zaujal úvodník šéfredaktorky. Psala v něm o tom, jak je náš pozemský čas omezený, a proto nemáme žít život někoho jiného.
Prý je důležité následovat své srdce a intuici. To mě ihned vedlo k zamyšlení, kolikrát jsem já sama dělala věci jen proto, že to tak chtěli moji blízcí. A začaly se mi v hlavě rojit i konkrétní případy mých kamarádek, které také daly na své známé, i když jim jejich vnitřní hlas říkal něco jiného.

Raději si to pokazím podle sebe než podle druhých

Samozřejmě je dobré mít známé, na které se můžeš obrátit, když jsi v nesnázích. Dokážou ti poradit a často vnesou jiný pohled na věc, protože problém vidí z jiného úhlu než ty. Ale pamatuj, že jen ty znáš své vnitřní touhy a potřeby. Stále jsi to ty, kdo musí vybrat řešení, za kterým si bude stát. A i když pak možná uslyšíš větu "my jsme ti to říkali," buď ráda, že sis stála za svým a poslouchala své pocity.
Může se ti například stát, že ti kamarádky začnou rozmlouvat kluka, kterého bys chtěla. Určitě je dobré je vyslechnout, ale řiď se sebou. Možná pak dostaneš kopanec, ale pro příště budeš mnohem poučenější. Někdy druhé posloucháme, když na ně chceme svalit odpovědnost za naše chování. Ale nikdo jiný není odpovědný za tvůj život. Dokonce ani učitelé, kteří ti radí s výběrem školy a povoláním.

I na maličkostech záleží

Netýká se to ale jenom tak "velkých" věcí, jako je právě výběr partnera či zaměstnání. Můžou to být i úplné maličkosti, které děláš jen kvůli druhým. Pravidelně chodíš každý týden s kamarádkou na aerobic, ale přitom tě mnohem víc lákají dlouhé podzimní procházky parkem. Nejsi moc spokojená se svou kadeřnicí, ale protože je to známá známé, poctivě k ní chodíš, abys jí udělala kšeft.
Takových drobností najdeš určitě více. Jako první si uvědom, co chceš ty. Jak bys svůj volný čas trávila, pokud by záleželo jen na tobě? Možná by sis raději lehla s knížkou než ztratila volný den obíháním obchodů s kamarádkou. Každá jsme jiná a máme jiné potřeby.

Bojíš se, že když si teď začneš víc prosazovat svou a chovat se podle sebe, přátelé ti odejdou? Ber to jako zkoušku. Ti opravdoví totiž vždycky zůstanou.

Paintball - zábava nejen pro kluky

8. ledna 2012 v 14:52 Tvůj svět
Možná si říkáš, že nějaké plazení v lese, číhání na soupeře a střelba jsou dobré akorát tak pro bandu puberťáků. Ve skutečnosti ale paintball hrají po celém světě miliony mužů i žen všech věkových kategorií, povolání, životních stylů a společenských vrstev. Seber odvahu a vyzkoušej ho také.
Ve volném čase provozujeme spoustu různorodých aktivit. Někdo dává přednost aktivně strávenému volnu, jiný zase rád relaxuje v klidu. Každopádně čas od času není na škodu zaplavit tělo adrenalinem, popustit uzdu skrytým rezervám a zažít trochu dobrodružství. Paintball je zábava pro všechny se soutěživým duchem, smyslem pro dobrodružství a chutí se odvázat.
Divila by ses, jak jsou křehké dívenky nebo upjaté manažerky schopné propadnout kouzlu této adrenalinové zábavy. I když se na začátku můžeš k tomuto druhu zábavy stavět lehce odmítavě nebo přezíravě, většinou už během prvních pár minut zjistíš, že jsi zcela vtažená do dění. Horečně vymýšlíš taktiku, jak zneškodnit nepřítele, dobýt stanoviště nebo prostě jenom zůstat "naživu". Paintball je neuvěřitelná legrace s přáteli, spolužáky, kolegy, ale třeba i v rámci rodinné sešlosti.

Otestuj svůj postřeh

Paintball je moderní adrenalinový sport. Týmová hra, kde není ani tak důležitá fyzická kondice a hrubá síla jako schopnost přemýšlet a rychle se rozhodovat. Klíčem k úspěchu je týmová komunikace a volba správné taktiky. Paintball se hraje především rekreačně jako prostředek pro uvolnění, relaxaci a akční typ zábavy. Samozřejmě existuje i vrcholovější varianta, která už klade značné nároky na vybavení, hřiště, taktické myšlení, zdatnost a obratnost.

Získej vlajku, zachraň rukojmí, zneškodni bombu

Existuje několik variant této hry, ale většinou jsou základem dva proti sobě stojící týmy, které se snaží získat vlajku toho druhého a zároveň vyřadit co nejvíce protihráčů. Hráč zasažený kuličkou, která na něm zanechá jasnou barevnou stopu, opouští hru. Mezi oblíbené varianty patří i dobývání objektů, záchrana rukojmích či zneškodnění bomby. Počet hráčů není pevně stanoven. Dobře si zahrajete už v šesti lidech, ale často se hry účastní i několik desítek "bojovníků" Počet hráčů je vlastně omezen jen velikostí hřiště a také jeho členitostí.

Zbraně a spol…

Ke hře se používají speciální značkovací zbraně na stlačený vzduch nebo oxid uhličitý, které vystřelují želatinové kuličky naplněné barvou. Paintballové zbraně jsou různých druhů a tvarů. Lišit se mohou nejen vzhledem, ale také například způsobem nabíjení. Dostřel je zhruba 50 metrů a rychlost se pohybuje na hranici 90 metrů za sekundu.
Další nezbytnou součástí vybavení je ochranná maska na obličej. Měla by být vyloženě povinností, hrát bez ní je velký hazard. Kromě toho k paintballu patří také speciální rukavice a samozřejmě vhodné oblečení. Nejčastěji různé druhy kombinéz nebo něco ve stylu maskáčového oblečení. Samozřejmostí by měla být i dostatečně pevná, nejlépe kotníková obuv. Boty si pravděpodobně vezmeš svoje, ale jinak ti veškeré vybavení zapůjčí na paintballových hřištích. Pokud se staneš paintballovým fanouškem se vším všudy, pak existují i speciální obchody, kde si můžeš nakoupit vlastní vybavení.

Paintball je plný zvláštního napětí, vzrušení a dobrodružství. Chvíle strávené na hřišti v boji s fiktivním nepřítelem utuží tvůj smysl pro tým, rychlé rozhodování a reakce, odvahu a touhu po vítězství. Jsou prostě chvíle, kdy se hřiště stává bojištěm.

Anketa:
Hrála jsi někdy paintball?
Co ty a akční sporty?

Rodiče se rozvádějí. - Jak se s tím vyrovnat?

7. ledna 2012 v 14:53 Duševno
Musíme ti něco říct, já a tatínek se rozvádíme. Neboj se, všechno proběhne v klidu, nebudeme tě tím zatěžovat… Je to vůči nám takto opravdu správné? Je v našem věku v pořádku, aby se tak důležité věci děly bez nás, i když jsou i o nás?
Nebudu vyjmenovávat čísla a statistiky rozvodovosti, nezáleží na tom. Faktem zůstává, že
rozvody jsou dnes docela běžnou věcí. Když se dva rozvádějí, je to pro ně těžké období. Ale kdo přemýšlí nad tím, jak se s tím vyrovnávají další členové rodiny? Už nám není deset let a vysvětlení, že tatínek se stěhuje pryč, protože má novou tetu, nám zajisté nestačí. Musíme se s tím vyrovnat a musíme to udělat sami. S vyšším věkem se pojí i jistá práva a důležitá rozhodnutí
.Je jasné, že rodiče spolu nebudou zůstávat jen kvůli dětem, když už se nemají rádi. Nerozvádí se ovšem jen oni dva, ale celá rodina.

Na co máme právo a co je na rozhodnutí rodičů?

Jistě se nebudeme míchat do majetkového vyrovnání. Ale máme právo říct, s kým chceme dále žít, jak často chceme vídat druhého rodiče, a také právo na vyjádření emocí a citů. Než abychom své city potlačovali a nakonec skončili jako pochybná existence nebo něco podobného, je lepší volat po pozornosti hned na začátku. Je to stejný zásah do našeho života, jako do života rodičů. Měli bychom proto s rodiči mluvit, a to s oběma. Máme právo vědět, na čem se rodiče dohodli, kdy probíhá stání a další formality.

Jak se s tím vyrovnat?

Je to smutná událost, ale není to konec světa. Pokud máme rozumné rodiče, bude jejich rozvod šetrný. Kontakt s oběma rodiči budeme přeci udržovat i nadále a čas všchno spraví, po necelém roce si zvykneme na nový režim.

A má to i svá pozitiva, najednou budeš slavit dvoje Vánoce, dvoje narozeniny a svátky - to je přeci dvakrát více dárků a dvakrát více lásky. Můžeš si z toho ale vzít ponaučení pro vlastní vztahy a vědět jasně, čemu chceš sama v životě předejít.

Anketa:
Jsi z rozvedené rodiny?
-------------
Poděl se s příběhem do komentářů..

Summer 2010 - jak šel čas..

6. ledna 2012 v 17:58 Photo

Summer 2010 :)

Vyhrabala jsem tyto staré fotky ještě z roku 2010.

I tvoje kosmetika potřebuje péči

5. ledna 2012 v 18:13 Krása a styl
Víš, jak se správně o kosmetiku starat? Nebo jen potřebuješ všechny své šminky protřídit a nevíš, které jsou ještě v pořádku, a které raději vyhodit?

Jak dlouho kosmetika vydrží?

Určitě jsi pod stromečkem nějakou tu kosmetiku našla, a to je přesně chvíle, kdy bys měla tu starou kosmetiku protřídit. Nejde o to vyhodit hned všechno staré a nahradit novými krémy a líčidly, ale zbavit se toho, co pro tebe a tvou pleť může být dokonce nebezpečné.
Jak takovou kosmetiku poznáš? Pokud tvůj oblíbený krém zapáchá, změnil konzistenci nebo dokonce barvu, rozhodně už neučiní tvou pleť krásnější a jeho místo je už v odpadkovém koši. Ne vždy je ale nebezpečí kosmetického přípravku tak zřejmé. Pomoci by nám mělo doporučené datum spotřeby, ale ani to není stoprocentní. Jak dlouho tedy různé výrobky vydrží?

 • Pudry, balzámy na rty, tužky na oči, korektory - neobsahují vodu, takže mohou vydržet dva až tři roky
 • Řasenka - dva až tři měsíce od otevření, nikdy nepoužívej vyschlou řasenku a vůbec už se jí nesnaž "oživit" například vodou
 • Přírodní produkty - do šesti měsíců
 • Make-up - jeden až tři roky
 • Krém - až jeden rok od otevření.
Pokud by se tedy měla životnost kosmetických produktů nějak zobecnit, platí, že déle vydrží tuhé přípravky, kterých se nedotýkáš přímo prsty (tužky na oči, balzámy na rty). Když se totiž kosmetiky dotýkáme, automaticky do ní prsty vnášíme nejrůznější bakterie, které její životnosti zkracují. Bakterie se však začnou tvořit už v době, kdy se přípravek dostane do kontaktu se vzduchem (tedy když ho otevřeš). Nikdy proto v zápalu zvědavosti neotevírej obě řasenky, které jsi dostala, najednou s tím, že vyzkoušíš, která z nich bude lepší.

Jak o svou kosmetiku pečovat?

Platí několik zásad, díky jejichž dodržování můžeš životnosti své kosmetiky prodloužit.
 • Před použitím kosmetických přípravků si vždy pečlivě umyj ruce. Zamezíš tak přístupu bakterií do produktu.
 • Odstraňuj zaschlé zbytky krému nebo make-upu na stranách tubiček a vršků.
 • Udržuj čisté i místo, kde kosmetiku skladuješ. Pozor dej hlavně na prach a vlasy.
 • Vždy kosmetické přípravky pečlivě uzavři!
 • Většině kosmetických produktů nesvědčí střídání teploty, a tak je dobré je příliš nestěhovat. Ideální je suché místo (koupelna tedy není nejvhodnější), kam přímo nesvítí slunce.
 • Ačkoliv to může vypadat trochu sobecky, s nikým kosmetiku nesdílej! Velmi snadno se tak totiž přenáší některá onemocnění včetně starých známých oparů.
Anketa:
1. Dokážeš odhadnout, kolik máš momentálně doma otevřených kosmetických přípravků?
2. Kolik z nich skutečně používáš a jak často kosmetiku třídíš?

3. Co děláš s přípravky, které ti nevyhovují nebo je nestačíš využít, ale stále jsou použitelné?

Tolik mi schází!

4. ledna 2012 v 16:01
Čaute :)
Včera jsem se viděla s K. Odstěhovala se asi před rokem, v té době jsme spolu seděly v jedné lavici a byly takové ty kamarádky na život a na smrt. Moc dobře si vzpomínám na chvíli, kdy přišla ubrečená do třídy a oznámila mi, že se stěhujou. Objímaly jsme se a brečely brečely..Vzpomínám si na to, jako kdyby se to stalo právě teď. A její včerejší návštěva mi to jenom připomněla. A také potvrdila, že je naše přátelství stále silné, i když už spolu nechodíme do třídy a vlastně se vůbec nestýkáme. Samozřejmě jsme si psaly, ale to není ono. Tolik mi scházela!
Promiňte, ale já se z toho stále nemohu vzpamatovat. :D
Strávily jsme krásné odpoledne. Šly jsme se projít k přehradě, kam jsme vždycky spolu chodívaly. Pak jsme zamířily směr nákupák a nakoupily horu sladkostí. Dívaly na dvd - Scary Movie 1, 2, 3..Prci prci prcičky "Kniha lásky". A nakonec stará dobrá webka. ;D Nemám s ní moc fotek, takže jsem toho využila a cvak cvak. :D
Fotky:
Kristýnka a Anežka :*:))

ODSTĚHOVAL SE VÁM NĚKDY NEJLEPŠÍ KAMARÁD?


Když nás zima vyhání z hřiště do tělocvičny

3. ledna 2012 v 18:59 Wellness
Střídání ročních období není pouze o změnách počasí nebo nákupech sezónního oblečení. Přináší s sebou také nutné změny v našich sportovních aktivitách. Běhání v parku měníme za běhací pásy ve fitness centrech, kolečkové brusle za lyže a plážový volejbal se zase pokorně mění na ten klasický parketový.
Asi dobře víš, že u sportu a pohybových aktivit je úplně nejdůležitější pravidelnost. Proto je vždycky nutné zaměřit se na takový druh cvičení, který tě bude bavit déle než dvě lekce a přesně zapadne do tvého časového režimu. Určitě si tedy jako první dobře rozmysli, které dny a hodiny máš skutečně čas. Teprve pak může následovat výběr cvičení či posilování.
Doba, kdy se v zimě dalo chodit maximálně tak na aerobic nebo do posilovny, je naštěstí dávno pryč. Dnes se sportovní centra a fitness předhánějí v nabídce tradičních i zcela nových druhů pohybových aktivit. Proto by nemělo být těžké zvolit i vhodnou lokalitu, tak aby cvičení opravdu zapadlo do tvého harmonogramu a nepřinášelo velké časové ztráty či prodlevy. Ideální samozřejmě je super fitko deset minut od školy se začátkem lekce půl hodinky po vyučování. Zvládnout se ale jistě dá i náročnější přesun, a někdy je lépe chodit do kvalitního centra, byť s dojížděním, než ztrácet čas v podprůměrném zařízení někde za rohem. Navíc někomu lépe vyhovuje cvičení až v pozdějších hodinách, tedy ne hned po škole nebo po práci.

Jen si tak trochu bouchnout

Pokud máš vyřešený čas (pamatuj, že cvičit bys měla alespoň dvakrát do týdne) a víš, do jakého zařízení chceš chodit, zbývá už jen vybrat samotné cvičení. Pojďme se společně podívat, co je kromě posilovny nebo zumby k mání, a rovnou si řekněme, že nabídka je pestřejší než malířská paleta.
Tak co třeba fit box? Jednoznačně parádní volba! Jedná se o zábavné a energeticky vysoce účinné cvičení na speciálně upravených boxovacích totemech. Cvičí se ve skupině za doprovodu hudby, pod dohledem lektora a je to fakt makačka, při které ale tvoje kondice roste závratnou rychlostí, tělo je zaplaveno hormony štěstí a kromě zpevněného těla a vypocených litrů potu, je bonusem navíc psychická uvolněnost.

Vyskoč si až do nebes

Další variantou cvičení jsou trampolínky, nebo-li trampies. Zatím nijak zvlášť rozšířený druh cvičení, na který ale ti, kdož ho znají, nedají dopustit. Účinné aerobní cvičení s atraktivní hudbou a motivací od instruktora ti rozbuší srdce, rozproudí krevní oběh a zatočí s tukovými polštářky. Speciální trampolínky zvládne za chvilku každý a rozhodně se nebudeš nudit ani na desáté lekci. No, a pokud nehledáš dynamické rychlé cvičení, tak tě nikdo nenutí boxovat ani skákat.
Nebo můžeš vyzkoušet třeba jungle sports. Že netušíš, o co jde? Pod tímto názvem si představ unikátní závěsný systém na posilování, rehabilitaci a celkové protažení a posílení těla. Patří k zástupcům cvičení využívajícího váhy vlastního těla, které patří k momentálním trendům fitness. Opět cvičíš pod dohledem instruktora, který tě naučí bezchybně provádět všechny cviky, aby byl výsledek efektivní.

Buď FREE(styler)

Absolutní novinkou ve světě sportu je pak freestyler. Jednoduchý cvičební systém, který tě přinutí zapojit celé tělo. Cvičí se na speciální podložce, která má na každé straně dvě pružné tuby, díky kterým provádíš velmi efektivní sadu trojrozměrných multisvalových pohybů. Podle náročnosti zvoleného cvičebního programu a úrovně tvojí zdatnosti se vybírá ze sedmi různých tub. Freestyle je zajímavý také tím, že lze volit několik typů cvičení - od silového tréninku, přes aerobik až třeba po latinské tance.

Jak je vidět, ani zima tě nemůže odradit od pravidelného tréninku, rozvoje kondice a udržování postavy. Svět fitness se rychle vyvíjí, a tak občas stojí za to porozhlédnout se, co nového se ti nabízí. Určitě se nestyď, a pokud tě něco zaujme, běž to vyzkoušet. Možná brzy narazíš na ten pravý způsob pohybu právě pro tebe.

Já v roli "drzé holky"

2. ledna 2012 v 15:51 Photo
Ahojte :)
Slíbila jsem, že sem dám svou fotku, tak je tu..
Fotka patří mezi ty aktuální.
Chtěla bych jí dát na aktual dess..myslíte, že by i ho někdo s touhle fotkou udělal a nastavil? O.o Kdyby byl někdo tak hodnej, pište do komentářů. ;)
Díky..

Pomoc, čokoláda útočí

2. ledna 2012 v 13:52 Wellness
Snažíš se jíst střídmě, zdravě a hlavně tak, aby tělesné míry nenarůstaly. A pak se najednou načapáš, jak sedíš v cukrárně a láduješ se pohárem nebo dortíkem. Že ti je ta situace povědomá? Není divu, většina z nás si ji jednou či víckrát zakusila na vlastní kůži.
Čím to je, že tak rádi jíme i tehdy, kdy bychom hlad vůbec mít neměli? Existuje několik faktorů, které nás nutí jíst, aniž by to tělo potřebovalo

Čas

Připomeňme si slavný Pavlovův pokus se psem, který vrcholil tím, že pes už jen při zazvonění zvonkem začal slinit a těšil se na svou misku, jíž měl se zvukem zvonečku spojenou. Lidská psychika funguje stejně. Každodenní rutina podněcuje tvé chuťové buňky, aby vyžadovaly příděl dobrot několikrát denně ve stejnou dobu nebo při stejné příležitosti. Třeba návštěvu kina si podvědomě spojíš s porcí popcornu a podobně.

Vizuální vnímání

Od přírody nám bylo naděleno barevné vidění, díky kterému se můžeme kochat nekonečným množstvím barev všech odstínů. Technika nám zase přinesla fotoaparáty, jejichž barevné rozlišení je téměř totožné s barevným rozlišením našich očí. To všechno je moc hezké a prospěšné, ne však tehdy, když chceš zhubnout nebo si udržet váhu. Fotka, obrázek, zkrátka jakákoliv vizuální vyobrazení tvého oblíbeného jídla spolehlivě aktivuje v mozku chuť na danou pochoutku. Šlehačkový dortík nebo cheeseburger se do tebe přece ještě vejde…

Neuspokojené chuťové buňky

I přesto, že sníš celou maxi pizzu s olivami a spoustou sýra, ohlížíš se po dortíku, zmrzlině nebo čokoládové špičce. Proč? Ani po vydatném jídle jsi neuspokojila chuť na něco sladkého. Své chuťové buňky ale můžeš úplně snadno obalamutit - vezmi si ovoce! Obsahuje ovocný cukr fruktózu, která je pro tvé buňky stejně sladká jako glukóza v cukroví, takže dortík zůstane v ledničce.

Vůně

Emoční centrum v mozku nic nevzbudí tak spolehlivě jako právě vůně. Znáš výmluvu, kdy lidé říkají, že jen co projdou kolem cukrárny a nadechnou se, přiberou dvě kila? Tak přesně to je případ, kdy zapůsobila vůně sladkého pečiva nebo horké čokolády. Ta může přimět slinivku, aby vypustila inzulin do oběhového systému - a přesně v tu chvíli si začneš myslet, že máš hrozný hlad.

Alkohol

Alkohol je známý jako účinný aperitiv už po tisíciletí. Posiluje chuť k jídlu, ačkoli vědci zatím stále nepřišli na to, proč. Zároveň také "oblbuje" - povoluje zábrany a oslabuje vůli, takže i ten nejzatvrzelejší dietář je po pár sklenkách vína nebo několika panácích ochoten od svých přísných dietních zásad ustoupit.

CO TY A VÁHA?

PS: Dneska večer můžete očekávat nějaké mé fotky ;)
Anny ;*

Sociální sítě vládnou světu

2. ledna 2012 v 10:13 Tvůj svět
Dovedeš si představit život bez internetu a sociálních sítí? Dost možná, že ani náhodou. Není se čemu divit, zdá se, že čas plyne stále rychleji a s ním i informace a zážitky, které si chceme předat. Díky komunikaci skrze sociální sítě si můžeš rozšířit okruh svých známých a nejen to.
Existuje mnoho sítí, některé jsou založeny čistě na komunikaci, další se zaměřují na muziku nebo videa. Většina z nás už má svůj profil na Facebooku. Které další podobně založené sítě by bylo škoda neznat?

Píp, píp… tady Twitter

Twitter je takzvaná mikroblogovací stránka, na které si můžeš založit svůj osobní profil - buď veřejný, anebo chráněný. Twitter je oblíbený především kvůli své jednoduchosti.
Můžeš si tam psát tweety (statusy), které nesmí být delší než 140 znaků, anebo komentované odkazy. S ostatními se tam člověk přátelí pomocí tlačítka "Follow". Nemusíš čekat na to, zda ti dotyčný přátelství potvrdí, protože na hlavní stránce se ti jeho tweety začnou zobrazovat okamžitě. Pokud bys chtěla na něčí tweet reagovat, klikneš na položku "Reply" a automaticky se ti ve tvém poli zobrazí jméno toho, komu bude patřit tvá odpověď.

Last.fm - sdílej svoji oblíbenou hudbu

Tato stránka patří mezi mé osobní favority. Nejedná se primárně o komunikační síť, i když komentáře i soukromé zprávy tam posílat samozřejmě můžeš také. Last.fm bych doporučila všem, kteří milují hudbu. Pokud si tu totiž založíš účet a stáhneš takzvaný Scrobbler, bude se ti na tvůj profil nahrávat veškerá muzika, kterou právě posloucháš v počítači, na iPodu i v mobilu.

Jsi akční? Začni s Foursquare

Pokud ráda navštěvuješ restaurace, kavárny, parky nebo různá centra, seznam se se sítí Foursquare. Jedná se o geolokační službu. Svoji polohu potvrdíš příkazem "Check-in" a tím sbíráš body. Na co? podstatou Foursquare je soupeření o odznáčky, díky kterým se můžeš stát třeba Mayorem svého oblíbeného klubu, pokud jej navštěvuješ častěji než ostatní uživatelé.

Další tipy

Podobnou službou jako Foursquare je i Gowalla, která má výhodu v tom, že tam můžeš vkládat i fotografie a pro mnohé je designově hezčí. Svou polohu z Foursquare i Gowalli můžeš sdílet na Facebooku i na Twitteru.¨

Pokud ráda fotíš a chceš své fotografie prezentovat veřejně, můžeš tak udělat na stránce Flickr.com nebo na Deviantart.com.

A JAKÉ SOCIÁLNÍ SÍTĚ NAVŠTĚVUJEŠ TY?


Top nails

1. ledna 2012 v 16:36

Silvestr

Čauté :)
Tak se vám zase hlásím.
Byla jsem s L. venku se psem a teď tu zase, jako obvykle, sedím a koukám k Affs. :D
Jak se máte? Nepřehnali jste to včera s chlastem? :D
Mě rodiče bohužel nepustili ven, takže Silvestr strávenej doma u pohádek. :/
--------------------------------------------

Top nails


Ááá, včera jsem narazila na úplně božskej obrázek´!♥ Závist závist. :D Pište do komentářů, jaký se vám líběj nejvíc.

1. Ty se mi snad líbí nejvíc. I ten fialovej podklad se k tomu skvěle hodí. ;)
2. Ááá melounek. :D Vůbec by mi nevadilo vlastnit takové nehty.
3. Celkem mě to zaujalo, ale né tak, že bych je akutně chtěla mít. Jsou tu lepší. :)
4. Zmrzlinka♥..roztomilé :)
5. Ou yeáh! ;D To bych si snad ani udělat nenechala. To už je trochu moc nechutné. :D Ale originální aspoň.
6. Celkem pěkné.
7. Nelíbí se mi ten odstín růžové, ale jinak suprové. ;)
8. Ty bych strašně moc chtěla, hlavně teď, v zimě..závist.
9. Tady se mi zdá, že patří k těm nejhezčím tady. :)
10. Kdyby byl ten diamant menší, tak budiž, ale takhle se mi to zdá moc výrazné.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Hadí vzory

1. ledna 2012 v 10:38 Krása a styl
Nadvláda leopardího potisku pomalu ale jistě končí, na jeho místo se derou hadí vzory. Nepůsobí tolik divoce jako ostatní zvířecí potisky a nesou v sobě nádech jemné ženské elegance. V módních časopisech a kolekcích slavných návrhářů na letošní podzim a zimu je "hadů" plno, a to znamená, že ani ty bys tento obrovský trend neměla přehlédnout.
Hadí vzor
se objevil v kolekcích značek jako Gucci, Prada, Chloe nebo Missoni - je tedy jasné, že se jedná opravdu o top trend sezóny.

Jak s hadem naložit?

Stejně jako to je s ostatními zvířecími potisky, i u toho hadího platí, že by měl být dominantou celého outfitu. Tudíž to nepřeháněj - pokud zvolíš například šaty s hadím vzorem, ostatní kousky oblečení a také doplňky zvol v neutrálních barvách. Také je jasné, že bys neměla kombinovat více potisků najednou! Outfit by jinak působil přeplácaně a přehnaně, a to určitě nechceš. Pokud se budeš držet těchto dvou základních pravidel, máš velkou šanci s trendy hadím vzorem zazářit.

Kam hadí vzor nosit?

Hadí vzor se objevuje snad na všech možných kouscích oblečení, a tudíž ho můžeš nosit opravdu kamkoliv. Hadí tílko či legíny se hodí jak do školy, tak na rande či nakupování. Skvěle vypadají i šaty s tímto potiskem a perfektní příležitostí, kde se v nich můžeš ukázat, jsou taneční lekce nebo blížící se plesy. Stačí jen sebrat trochu odvahy a nebát se být originální a trendy.

Vsaď na doplňky z imitace hadí kůže

Pokud se necítíš na to, aby ses do hadí kůže oblékla, ale přesto bys chtěla tento vzor zařadit do svého šatníku, máme řešení i pro tebe. Úžasně vypadají doplňky s hadím vzorem, takže se poohlédni třeba po kabelce, šále či botách. Jestli se ti to zdá stále moc, zvol šperky s tímto motivem. Zajímavě s ním bude vypadat třeba náramek či náhrdelník, který ozvláštní každé obyčejné tričko či halenku.

HLASUJ V ANKETĚ!


Jedu odznova!

1. ledna 2012 v 10:09
Ahoj :)
Nadpis odpovídá za vše. Smazala jsem všechny články, pozměnila rubriky a rozhodla se, že budu nabírat Affs. Sama nevím, jestli dělám dobře, ale budu se snažit blogu více věnovat.